SPRAWDŹ NASZE OKAZJE

Czy jest sens kupować używaną odzież ciążową?
82.jpg

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Pod naszym sercem, w ciągu dziewięciu miesięcy rozwinie się nasze dziecko. Nic więc dziwnego, że to czas, w którym zdecydowanie bardziej na siebie uważamy, regularnie kontrolując swoje zdrowie, ostrożnie komponując menu i krytycznie dopierając kosmetyki oraz ubrania. 

No właśnie, co z ubraniami? Czy używana odzież ciążowa jest dobra? Z jednej strony ubrania ciążowe mają nam służyć jedynie w okresie ciąży i ewentualnie parę miesięcy po niej, więc... może nie warto inwestować dużych kwot w nową garderobę? Z drugiej strony jednak, jak już wspomniano na początku - to wyjątkowy okres w naszym życiu! Może więc powinnyśmy sobie zafundować nowe, dobrze zaprojektowane i skrojone ubrania na ten ciążowy czas? 

Używane ubrania ciążowe pod lupą

Kupowanie odzieży używanej może być doskonałą zabawą. Ten sposób na kompletowanie własnej garderoby szczególnie mocno promują młode blogerki modowe. Należy jednak pamiętać, że młodość ma swoje prawa, a będąc w ciąży odpowiadamy już nie tylko za siebie, ale również rozwijające się w naszym łonie dziecko. Odzież używana to odzież niewiadomego pochodzenia, często z Chin i często bez metek, które pozwalałyby zweryfikować choćby skład materiału, z którego została uszyta. Ponadto ubrania używane mogą być zużyte w różnym stopniu, ale nawet te w dobrym i bardzo dobrym stanie mogą posiadać defekty, które negatywnie wpłyną na komfort użytkowania danej sukienki, spodni, czy bluzki. Wszelkie rozciągnięcia i odkształcenia szwów, zamków, pasków, czy ramiączek mogą sprawiać, że poszczególne części używanej garderoby będą po prostu niewygodne. 

Za największą i najistotniejszą wadę ubrań używanych należy jednak uznać fakt, że są one poddawane działaniu bardzo silnych środków dezynfekujących (tzw. obróbce dezynfekującej), przede wszystkim przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych. To właśnie te środki powodują charakterystyczny dla odzieży używanej i bardzo trudny do usunięcia zapach. Mogą one również powodować podrażnienia skóry oraz wywoływać alergie. To przede wszystkim z tego powodu nie zaleca się kupowania używanych ubrań małym dzieciom oraz właśnie kobietom ciężarnym oraz karmiącym piersią.


Innym, zdecydowanie lepszym pomysłem niż ubrania z second-handu, jest odzież ciążowa, którą odkupujemy od naszych koleżanek lub znajomych. Na portalach społecznościowych funkcjonują również specjalne grupy zrzeszające kobiety ciężarne oraz te, które poród mają już za sobą. Tam również znaleźć można mnóstwo ofert sprzedaży lub wymiany garderoby. Pamiętajmy jednak, że choć w tym przypadku mniej więcej znamy pochodzenie ubrań, to wciąż są to ubrania używane. 

Nowe życie? Nowe ubrania ciążowe!

Biorąc pod uwagę powyższe informacje i zestawiając je z wagą zadania, które ma do wykonania nasz organizm podczas całej ciąży - zdecydowanie bezpiecznie jest postawić na nowe ubrania ciążowe. Sukienki, spodenki, czy koszulki kupione w sklepach dedykowanych przyszłym mamom będą z pewnością zdecydowanie lepiej leżały i wyglądały. Bez problemu dobierzemy odpowiedni dla nas rozmiar (nie będąc zdanymi na pojedyncze sztuki w second-handach) oraz najlepszy jakościowo materiał. Nie będziemy również musiały zastanawiać się nad ich pochodzeniem oraz składem tkanin - wszelkie informacje znajdziemy na metkach! Ponadto nowe ubrania ciążowe to często również ubrania, które posłużą nam też w okresie, gdy będziemy karmić piersią - doskonałym przykładem tego typu odzieży, równocześnie modnej i wygodnej, są produkty Cool Mama. Cena? Nowe ubrania będą oczywiście nieco droższe od tych używanych, ale różnica cenowa najczęściej będzie stosunkowo niewielka, najczęściej oscylująca w granicach 30%. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl