SPRAWDŹ NASZE OKAZJE

Ferie w Warszawie – co robić w stolicy, aby dzieci się nie nudziły?
20.jpg

Ferie to oczekiwany przez dzieci czas, kiedy jeszcze trochę rozleniwione po świętach, mogą znowu nie iść do szkoły, a za to dużo się bawić. To również okres rodzinnych wyjazdów, kiedy to rodzice mogą w 100% skupić uwagę na dziecku, celebrując wspólne chwile lub chwila rozstań, kiedy dziecko wyjeżdża w końcu na pierwsze kolonie, a mama z tatą mogą.... mieć trochę spokoju ;)

Co jednak zrobić, gdy na ferie zostajecie z rodziną w domu? Odpowiadamy, że pod żadnym pozorem nie trzeba się martwić! Większość polskich miast organizuje masę warsztatów, zajęć i spotkań, a nawet półkolonii, na które nie trzeba wcale wyjeżdżać. Zdajemy sobie jednak sprawę, że szukanie ciekawych wydarzeń dla dziecka to czasem żmudne i czasochłonne zajęcie, szczególnie gdy trzeba skupić się na nadrabianiu spraw zawodowych, które uzbierały się w przerwie świątecznej. Dlatego też postanowiłyśmy zebrać kilka atrakcji, które z pewnością ucieszą Wasze pociechy.

Filmowe ferie

Jeśli w ciągu roku nie macie czasu na wybieranie się z dziećmi do kina, ferie to idealny czas, aby to nadrobić. Na seanse zaprasza np. Kino Muranów, organizując Ferie zimowe z Kinem Dzieci. Przez dwa tygodnie, zarówno w weekendy jak i w dni powszednie, będą grane filmy specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Dzieciaki na wielkim ekranie zobaczą np. Kacpra i Emmę, czy rozwiązujących zagadki Lasse i Maja. A po weekendowych projekcjach Kino Muranów organizuje również warsztaty plastyczne. Więcej informacji na stronie.

Filmowe atrakcje oferuje także Kino Praha – podczas ferii na dzieci czekają między innymi pokazy bajek połączone z warsztatami i animacjami. No i oczywiście ulubione bajki i filmy! Wasze pociechy będą mogły obejrzeć Fernando, Traktorek Florek, Miś Bamse i córka wiedźmy i wiele, wiele innych. Po projekcjach bajek, w dni powszednie, na dzieci czekają warsztaty i animacje – pamiętajcie jednak, aby wcześniej się zapisać!


W weekendy Praha zaprasza na stały cykl, czyli Praha dzieciom – rodzinne poranki atystyczno-filmowe. Więcej informacji znajdziecie na stronie.

Robotyka w ferie


Jeśli Wasze dzieci lubią się bawić, układać lub jeżeli to Wy chcecie zaszczepić w nich tę chęć, idealnym rozwiązaniem są zajęcia z robotyki! Ciekawą propozycją są oferowane przez Akuku Rodzinną Klubokawiarnię warsztaty łączące robotykę i eksperymenty. Zajęcia przygotowane są dla dzieci od 5 do 11 lat i podzielone na terminy: 15-19.01 oraz 22.01-26.01. Warsztaty trwają od 11:00 do 13:00 i podczas ich trwania dzieci będą mogły pracować na specjalnie przygotowanych zestawach Lego Education, a także uczestniczyć w ciekawych eksperymentach chemicznych, dowiadując się czym jest napięcie powierzchniowe i jak sprawdzić PH substancji. Będzie dużo sprawdzania, mieszania, czarowania kolorów. Będzie także wybuchowo! Więcej informacji w wydarzeniu.

Zima w mieście


A może Zima w mieście? Jak co roku Domy Kultury organizują dla dzieciaków przeróżne zajęcia, które z pewnością dostarczą dzieciom wielu atrakcji i pozytywnych wrażeń. Jedną z propozycji jest Zimowa Fabryka Zabaw w Domu Kultury Świt – na dzieci przez dwa tygodnie, w godzinach 9:00-15:00 czekają zajęcia łączące sztukę i naukę, a także mnóstwo zabawy. Pociechy będą mogły zabawić się w między innymi w małego konstruktora, spróbować sił w teatrze, budować, tworzyć breloczki, robić dobrą pizzę. Więcej informacji tutaj.
Ciekawe ferie organizuje także Służewski Dom Kultury, oferując dzieciakom koncerty, warsztaty plastyczne, fotograficzne, charakteryzacji, beatboxu i wiele innych. Na moc atrakcji można liczyć przez całe dwa tygodnie, a żeby w nich uczestniczyć, należy wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji w wydarzeniu.
Dla dzieci z Wilanowa i okolic dobrą propozycją są zajęcia organizowane w Centrum Kultury Wilanów. Maluchy w wieku 6-9 lat będą mogły uczestniczyć w zajęciach ruchowych, tanecznych, plastycznych, językowych i innych. Fajną propozycją są np. zajęcia etnograficzno-muzyczno-taneczne, kuchnia molekularna, czy decoupage. Zajęcia 15-19.01 odbywają się w CKW na ul. Kolegiackiej 3, a 22-26.01 w filiach na ulicy Przyczółkowskiej 27 A i Radosnej 11. Więcej szczegółów na stronie.
Z pomocą wyszukania jeszcze innych, ciekawych pomysłów służy jak zawsze miastodzieci.pl, gdzie czeka na Was dłuuuga lista zajęć! Pamiętajcie jednak, żeby szybko się decydować, ponieważ na część zajęć wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Pamiętajcie również, że wiele atrakcji możecie zorganizować dzieciom sami. Wspólne zabawy, wycieczki po okolicach Warszawy. Może to właśnie wspólne wymyślanie i zabawa będzie dla Was najlepszym rozwiązaniem? Cokolwiek wybierzecie, życzymy Wam udanego, radosnego czasu.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl