SPRAWDŹ NASZE OKAZJE

Jak przywitać jesień z dzieckiem?
88.jpg

Ubranie

Najlepiej malucha ubierać na cebulkę, ponieważ w razie potrzeby szybko będziecie mogły zdjąć lub dołożyć kolejną warstwę ubrania. Istnieje dużo zasad co do ubierania dziecka, jednak najważniejsze jest, aby dostosować ubiór do sytuacji i potrzeb malca. Dla przykładu, brzdąc w spacerówce marznie szybciej niż podczas biegania. Odczuwanie ciepła i zimna jest indywidualne u każdego człowieka, dlatego najlepiej zbadać czy Wasz maluszek jest typem zmarzlucha czy jednak stale mu gorąco. Jeżeli martwicie się tym, czy odpowiednio ubrałyście dziecko, sprawdźcie jego kark – jeżeli skóra będzie ciepła i sucha, wszystko jest w porządku. Jednym z fenomenów jeśli chodzi o dobre, zimowe ubrania są modele od Miapka Desing, która za swój unikalny patent otrzymała  Innovation Award na targach Kind&Jugend.

Ważną częścią ubioru są buty! Być może sama ulewa nie zaciekawi każdego dziecka, ale pozostałe po niej kałuże zdecydowanie przyciągają uwagę. Dzieci z chęcią wskakują do wody, dlatego bardzo ważne jest, aby miały do tego celu odpowiednie buty, które tak łatwo nie przemokną. Warto kontrolować obuwie przy tego typu zabawach, ponieważ sam malec, pochłonięty zabawą, może się zorientować dosyć późno. A mokre stopy często powodują przeziebienie lub choroby.

Mamy także nadzieje, że dbając o dolne kończyny, nie zapominacie o główce, która również przy zimniejszych dniach, szczególnie podczas wiatru, powinna być chroniona. Ważne jednak, aby nie przesadzać w drugą stronę – malucha warto hartować, dlatego czasem, gdy pogoda jest słoneczna i po prostu chłodniejsza (ale oczywiście nie mroźna), możecie z szalika i (lub) czapki zrezygnować. Oczywiście warto je wziąć do torby na zapas.

Ochrona

Częstym błędem u rodziców jest zaprzestanie stosowania kremów. Nie ma w końcu takiego słońca, więc po co nam krem? A jednak, podczas jesieni czy zimy, skóra tymbardziej jest narażona na przesuszenie, pękanie i podrażnienia. To samo tyczy się ust – pomadki to produkt nie tylko dla dorosłych, a zdecydowanie łatwiej działać profilaktycznie, niż leczyć spiechrznięte usta.

Innymi przydatnymi produktami może być aspirator do nosa, który pomaga oczyścić nosek, maść majerankowa, która posmarowana na skórze pod nozdrzami pomaga w oddychaniu. W apteczce możecie mieć w zanadrzu także korple do nosa, syrop na kaszel i leki przeciwgorączkowe, aby w razie potrzeby szybko zadziałać.

Dla zdrowia

Aby wesprzeć wymienione wyżej działania, warto też zadbać o dietę dziecka. Gdy przychodzi jesień i powoli zniakają sezonowe owoce, wraz z nimi spada ilość witamin w diecie. Warto do tego nie dopuścić i zadbać, aby dziecko jadło inne dostępne owoce, warzywa i piło soki. Nie zapominajcie także o odpowiednich tłuszczach i nabiale.

Ważną sprawą podczas jesieni jest... wychodzenie na zewnątrz! Tak, dzieci potrzebują świeżego powietrza i chłodniejszych temperatur, po to, aby się hartować i niekiedy również, aby pozbyć się jesiennej handry. Tak, dzieci też mogą ją mieć. Starajcie się spacerować z dzieckiem przynajmniej 15 minut dziennie. Ubranie, jak juz pisałyśmy, dopasujcie do pogody. Oczywiście, jeżeli za oknem panuje wichura, lepiej ją obserwoać spod ciepłego koca, jednak nie ograniczajcie dzieciom ruchu tylko i wyłącznie z obawy przed przeziębieniem. Zarówno dzieci, jak i Wy, potrzebujecie aktywności fizycznej. Dla malca jest to także idealny czas na pracę układu odpornościowego, który stykając się z drobnoustrojami, uczy się na nie reagować.

Rodzice

Dbając o szkraba, nie zapominajcie o sobie. W końcu co z tego, że dziecko będzie zdrowe, skoro Wy złapiecie przeziębienie w trakcie spaceru? Daltego bierzcie przykład z rad dla Waszych malców i nie zapominajcie o pomadce, witaminach, odpowiednim ubiorze i potrzebnej dawce świeżego powietrza! :)


Z myślą o zimniejszych dniach stworzyłyśmy cardigany! Na pewno wesprą Was w dbaniu o zdrowie, a przy okazji w dobrym wyglądzie ;) 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl