SPRAWDŹ NASZE OKAZJE

Jak wybrać nianię?
40.jpg

Aby dobrze odpowiedzieć na zadane pytania, skonsultowałyśmy się... nianią! Ale to nie z był jaką nianią, bo Manią Nianią, która praktycznie od dziesięciu lat zajmuje się opieką nad dziećmi. Choć dla wielu rodziców wydaje się to odległym marzeniem, Martyna w swojej firmie zajmuje się wyborem niań idealnych. Często od rodziców pada stwierdzenie, że przecież nikt nie zajmie się lepiej dzieckiem niż oni sami. Co jednak w momencie, gdy mama w końcu wraca do pracy, a babcia nie może pomóc?

  1. Chemia, czyli musi iskrzyć!

Czyli trochę jak na randce ;) Jak rodzicie mają wiedzieć, że to właśnie TA niania? Martyna twierdzi, że chodzi przede wszystkim o chemię i wytworzoną między rodzicami, dzieckiem a nianią energię. Mniej ważny jest wiek lub czy przyszła niania ukończyła studia pedagogiczne z kilkoma specjalizacjami, czy tylko wykształcenie średnie. Odpowiednia opiekunka dla waszego dziecka to taka, która już na pierwszym spotkaniu naturalnie nawiąże kontakt z dzieckiem, nie osaczając go jednak i pozostawiając bezpieczną przestrzeń.

2. Uwaga: uśmiech!

Dobra niania to osoba pełna uśmiechu, energii. Ważne, by biło od niej ciepło i pozytywna aura. Istnieją osoby, które swoją energią i pozytywnym nastawieniem potrafią od razu zarazić innych i to jest bardzo istotna cecha, która przydaje się również w byciu opiekunką. Dzieci z chęcią zarażają się uśmiechem :)

3. Pełna pasji

Innym istotnym aspektem jest posiadanie pasji. Mówi się, że jedyny sposób na wykonywanie dobrej pracy, to kochanie tego co się robi – i to właśnie idealnie sprawdza się tutaj. Jeśli przyszła opiekunka na przykład gra na gitarze, śpiewa lub uprawia sporty, jest to wspaniała okazja, aby połączyć dwie rzeczy. Pomoże to niani nie tylko wykorzystać swoje umiejętności i zyskać niezłego powera, ale także dziecku zagwarantuje super spędzony czas oraz żywy przykład pasji i zaangażowania w swoje zainteresowania.

4. Rozsądna

Bycie rozsądną to kolejna ważna cecha – a co dokładnie znaczy? Że niania nie kwestionuje zasad panujących w domu, nie podważa pozycji rodziców, a za to współpracuje z nimi w kwestii wychowania i kształtowania młodego człowieka, mając na uwadze ich słowa.

5. Przyjaciółka

W Mani Niani obowiązuje zasada, aby nianie nie były tylko dodatkiem do życia malucha, ale przede wszystkim aby były przyjacielem. Aby towarzyszyły dziecku w pierwszych krokach i były zarazem subtelnym wychowawcą małego człowieka.

6. Intuicja

Intuicja to pewnego rodzaju przewodnik, którego warto słuchać w różnych sytuacjach. Tutaj jest podobnie – zaufajcie jej i gdy po prostu czujecie, że nadajecie na podobnych falach lub widzicie, że niania z dzieckiem nawiązuje wspaniałą więź, to właśnie to!

7. A co w telewizji?

Dużo programów telewizyjnych pokazuje pracę niani w negatywny sposób – lepiej się nimi nie kierować.

Gdy wybierzecie nianię to pamiętajcie, że idzie za tym pewnego rodzaju zaufanie. Oczywiście ważne, by nie tracić przy tym czujności. Rozmawiajcie i współpracujcie- aby ta zmiana zadziałała, obie strony powinny współpracować i tworzyć zespół. A najlepszą referencją i oceną skuteczności pracy niani jest dziecko i jego zachowanie. Obserwujcie :)

A jeśli jesteście teraz w trakcie szukania niani, to oczywiście odsyłamy Was z całego serca na stronę Mania Niania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl