SPRAWDŹ NASZE OKAZJE

Karmienie piersią - porady dla początkujących
6.jpg

Czy możemy zatem pomóc sobie na starcie, aby trochę lepiej przejść ten proces? Najważniejszą chyba motywacją jest uświadomienie sobie, że to jest jedyna szansa, aby karmić piersią. Że początek jest tylko jeden i nie będzie okazji potem cofnąć się do tych pierwszych wspólnych chwil. I to właśnie z tego powodu, pomimo strachu, powinnyście spróbować! Sztuczne mleko zawsze możecie podać, jednak na rozpoczęcie karmienia macie tylko jeden czas.

Jeśli faktycznie obezwładnia Was strach, pomyślcie o tych wszystkich pierwszych razach, które przeżyłyście – które również wywoływały obawę, a okazywały się nie być wcale takie straszne. Te magiczne chwile między Wami są naprawdę niezwykłe, z czasem same to zauważycie. Nie chodzi o to, by wyzbyć się strachu, ale by próbować pomimo niego. Choć może od razu nie będzie tak wspaniale, bądźcie wytrwałe i nie poddawajcie się z byle powodu. W trudnych chwilach pomoże przede wszystkim wspierająca grupa wspaniałych kobiet w trakcie lub po karmieniu, które udzielą Wam rad, pomogą albo po prostu przy Was będą. Świadomość, że nie jesteśmy same ze swoim problemem jest naprawdę uskrzydlająca. Jeżeli będziecie miały trochę pod górkę, szukajcie rzetelnych informacji na temat karmienia! Wiedzę znajdziecie w specjalistycznych książkach czy artykułach, u innych mam karmiących – ważne, aby źródło było wiarygodne.

Po być może trudnym początku okaże się, że dalej jest łatwiej! Zazwyczaj to właśnie ten pierwszy krok jest najtrudniejszy, dlatego pamiętajcie o tym. Gdy z czasem nauczycie się działania laktacji, przystawiania piersi, znajdziecie odpowiednią wiedzę, to w końcu karmienie będzie jakby robiło się samo ;) Aby jeszcze sobie pomóc, pomyślcie o priorytetach – jeżeli karmienie jest dla Was ważne, traktujcie je w ten sposób. Dbajcie o to, abyście miały miejsce i możliwości swobodnego i spokojnego karmienia oraz nie dajcie sobie wejść na głowę!

Delektujcie się tymi chwilami, ponieważ nie ma takiej drugiej czynności jak karmienie. Dopiero gdy zaczniecie podawać pokarm zrozumiecie o co chodzi. Między Wami a maluszkami wytworzy się niesamowita więź, którą ciężko opisać słowami. Pamiętajcie więc aby cieszyć się tymi chwilami, aby się nie śpieszyć i nie narzucać sobie mnóstwa zasad. Karmcie wtedy gdy dziecko jest po prostu głodne.

Karmienie to niesamowite chwile. Otwórzcie się na tę nową przygodę i pamiętajcie, że nie jesteście w tym same – macie obok siebie drugiego małego człowieka, dla którego to też jest nowość. Szanujcie ten wspólny czas i poświęćcie go na naukę siebie nawzajem. Otaczajcie się ciepłymi kobietami, którego dadzą Wam wsparcie i próbujcie. Z pewnością poczujecie, że było warto.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl