SPRAWDŹ NASZE OKAZJE

Pomysły na DIY z Twoim dzieckiem
16.jpg

Od pewnego czasu w internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów na udekorowanie wnętrza diy. Jeśli ten skrót jest Wam jeszcze nieznany, to znaczy on do it yourself, czyli zrób to sam! Stworzenie czegoś samej daje niesamowitą satysfakcje oraz dobrą dawkę zabawy i pewność, że kreatywnie spędziło się czas. Jeśli nam, mamom daje to taką frajdę, to co dopiero będzie, jeśli zaangażujemy w tworzenie nasze dzieci?

Gdy jesteśmy z dzieciakami w domu, bardzo ważne jest, aby miały zajęcie, które je zaangażuje. W czasach gdy na rynku jest tyle zabawek, ciężko czasem którąś wybrać, szczególnie gdy dochodzi do tego również kwestia funduszy. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest wspólne tworzenie! Jeśli opowiemy o pomyśle maluchowi, pozwolimy mu współtworzyć projekt i damy bardzo ważne zadanie, za które będzie odpowiedzialny, to w chwilę złapiemy jego zainteresowanie. Gdy tylko dzieci coś ciekawi, to łatwiej pochłaniają się w zabawę i wkręcają w misję zadania. Przy okazji DIY pozwala zorganizować czas mniejszym kosztem, a przede wszystkim – może zaangażować całą rodzinę!

Z tego powodu gdy będziecie spędzać razem najbliższą sobotę, spóbujcie swoich sił by stworzyć wspólnie dzieło. Możecie spróbować najpierw z czymś łatwym, ale ważne, by pomysł dopasować do wieku dziecka oraz jego upodobań. Choć może to Was zaskoczyć, to bardzo możliwe jest, że sami bez pamięci pochłonicie się w zabawę i następne pomysły zaczerpnięcie tym razem głowy. DIY jest idealnym sposobem na pobudzanie wyobraźni (zarówno u malucha, jak i u nas), a także wspomaga rozwój sensoryczny dziecka. Nieoceniony jest także wspólny czas, szczególnie gdy za oknem straszna pogoda, a Wy planowaliście rodzinne wyjście. W takich sytuacjach DIY jest idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu w trakcie zabawy zapomnicie o planach, które wcześniej mieliście.

Co stworzyć wspólnie z dzieckiem?

Pomysłów na domowe dzieła jest multum. Tak jak pisałyśmy wcześniej, zanim zaczniecie szukać propozycji w internecie, pomyślcie o tym, co będzie dla Waszej pociechy najlepsze. Weźcie pod uwagę wiek dziecka, na jakim etapie rozwoju jest obecnie oraz co lubi najbardziej! Rozejrzyjcie się także po domu w poszukiwaniu potencjalnych narzędzi pracy. Być może już wtedy wyklaruje się Wam jakiś super pomysł. Jeśli nie, to bez problemu znajdziecie ciekawe sposoby, które co ważne – są już sprawdzone. Na dobry początek przygotowałyśmy dla Was krótką listę z zabawami, które bardzo nam się spodobały.

Domowa ciastolina 

Antonoovka pokazuje, że nawet ciastolinę możemy zrobić same! I całe szczęście, bo ciastolina w sklepie trochę kosztuje, a często i tak kończy jako brunatna kulka. Zrobienie jej samemu wspomaga sensoryke, pobudza kreatywność oraz co istotne dla mam, pozwala zachować czystość w domu. A co dla ważne dzieci – można zrobić samemu swój ulubiony kolor!


Dmuchajka

To pomysł fajny szczególnie dla młodszych. Zabawa nie jest skomplikowana i bardzo łatwo ją stworzyć – wystarczy pudełko, kolorowe słomki i klej. Po co? By stworzyć labirynt! Nasz szkrab będzie musiał potem dmuchać przez słomkę, aby poruszać piłeczkę tak, by przeszła całą tasę. Zabawa i wspólnie spędzony czas murowane.Tablica sensoryczna 

Idealny pomysł, aby zaangażować całą rodzinę! A dla dzieci super okazja do zaangażowania różneych zmysłów. Poza tym, gdy mama sama z siebie mówi, że można śmiało buszować po różnych zakamarkach i szukać skarbów, to znaczy że jest to najlepsza zabawa pod słońcem! Kiedy taka okazja się jeszcze powtórzy? ;) Podczas poszukiwań dzieci mogą wybrać zarówno przedmioty, które są dla nich ciekawe w dotyku, śmiesznie wyglądają lub specyficznie pachną. Mama inspiruje wykorzystała do zabawy półkę po montażu mebli, więc jeśli macie taką w domu, to również polecamy jej użyć. W tworzenie działa można zaangażować również męża, który wywierci dziurki potrzebne do montowania poszczególnych przedmiotów. A potem wspólne całą rodziną zamontujecie przedmioty i ułożycie obrazek, który może gdzieś zawiśnie w Waszym domu!


Dekoracyjne butelki

To idealny sposób na zalegające w domu szkło oraz dekorację wnętrza. Przy okazji uczycie dzieci, ze pewnych rzeczy nie trzeba wyrzucać, a wystarczy dać drugą szansę. Malując butelki w dowolne kolory i wzory, otrzymujecie super pojemniki na długopisy, kwiatki, pędzle czy inne elementy dekoracyjne, które również zrobicie oczywiście sami!Szkolne przybory 

Choć jesteśmy w środku semestru, może pomysł na szkolne DIY przypomni Wam się pod koniec wakacji. Dzięki wspólnym przygotowaniom dziecko będzie miało oryginalne przybory, ale także w delikatny sposób przygotuje się do szkoły. Razem możecie przygotować teczki, okładki na zeszyty, worek-plecak, przybiornik na biurko. Zdjęcia Ładne bebe pokazują tylko, by może nie zwlekać i po feriach przyjść z nowymi wzorami, bo takie ładne rzeczy możecie stworzyć wspólnie z maluchem! 

Przedstawiłyśmy Wam kilka pomysłów, które już podczas czytania inspirują do tworzenia kolejnych sposobów na kreatywne tworzenie. A więc próbujcie, działajcie i wymyślajcie! Samo wymyślanie wspólnych zabaw i przedmiotów zrobionych domowymi sposobami to dobra zabawa dla całej rodziny. A to bardzo ważne w obecnych czasach – aby nie chować się w swoich pokojach, za komputerem czy telefonem, tylko spędzać razem czas. Powodzenia!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl