SPRAWDŹ NASZE OKAZJE

Super moce, które zdobywa każda mama
46.jpg

Z pewnością niejednokrotnie widziałyście obrazek, w którym mama robiła tysiąc rzeczy naraz: pchała obładowany wózek, w rękach trzymała (a pomimo super mocy, ręce mamy nadal dwie) dalszą część zakupów, jakimś cudem jeszcze znalazła miejsce na złapanie drugiego dziecka za rękę lub prowadzenie psa. Jakim cudem? ;)

Cudem narodzin! Bo pierwszą magiczną mocą jest to, że mamy dają życie drugiemu wspaniałemu człowiekowi. Z małej kropki do której uśmiechałyście się podczas badań, powstało Wasze dziecko. I choć wiemy jak to się dzieje, to za każdym razem jest to jednak trochę czary-mary. Tworzymy takie piękne istoty! To jest naprawdę zaawansowana magia!

Super moce mamy

Jakie są inne moce, które posiada każda mama? Z pewnością jest to nadzwyczajna czujność, którą łączy słyszenie WSZYSTKIEGO! Choć wiele z nas martwiło się tym, że nie usłyszymy płaczu dziecka, to okazuje się, że potrafimy zrobić to nawet w hałasie. Co więcej, często budzimy się tuż przed tym, gdy dziecko wyda jakikolwiek dźwięk, słyszymy każde kichnięcie czy lekki ruch. To jest po prostu ta niewidzialna nić połączenia – my wiemy kiedy dziecko zacznie płakać.

Kolejną mocą jest funkcjonowanie bez snu. Bo choć zdarzają się dzieci, które pozwalają swoim mamom na większą dawkę odpoczynku, to zazwyczaj jednak sen mamy w deficycie. Okazuje się, że mimo wszystko potrafimy dalej funkcjonować. Ba! Robimy to naprawdę świetnie, ogarniając sporą ilość różnych rzeczy. Pamiętajmy jednak, abyśmy nie nadużywały tej mocy – sen to jednak zdrowie!

Jako mamy potrafimy także stworzyć zabawki lub inne przydatne rzeczy z niczego. Krążymy po domu, robimy rozeznanie w asortymencie i po paru chwilach kombinowania, myślenia i bawienia, mamy zabawkę idealną. Bo pomimo całego stosu nowoczesnych i najfajniejszych gadżetów, dzieci uwielbiają te domowe, w które zostało włożone miejsce. A my dobrze o tym wiemy, bo potrafimy czytać w myślach. O tak! Choć ta moc ma czasami awarie, to jednak prawie zawsze wiemy co kryje się za płaczem, grymasem na twarzy, czy tupnięciem. Wystarczy tylko spojrzeć w stronę malucha i voila – zagadka rozwiązana. Te niewidzialna nić, która nas łączy z dzieckiem daje także wiedzę na temat tego jak ono śpi, jaką ma temperaturę, jak oddycha i czy wszystko jest dobrze.

Super mocą jest także nasz pokarm! Po pierwsze potrafimy wyprodukować nawet około 6 litrów mleka tygodniowo. Produkcja w magiczny sposób dostosowuje się do potrzeb maleństwa i ilości karmień. Oprócz tego, nasz pokarm działa jak naprawdę dobry lek, posiadając w składzie przeciwciała, czynniki przeciwbakteryjne, bakterie probiotyczne, witaminy, minerały i tak dalej. Dzięki karmieniu kobiecym mlekiem dzieci rozwijają się znacznie lepiej.

Bardzo ważną mocą jesteśmy jednak my same – nasza miłość do dziecka potrafi załagodzić każdy ból w pierwszym okresie życia, ale także ten, który pojawia się na dalszym etapie. W objęciach mamy wszystkie złe rzeczy wydają się być mniejsze i dalekie, a dziecko czuje się bezpiecznie. Ponadto, ciepło ciała mamy działa rozkurczająco na mięśnie w jelicie, co łagodzi ból, dlatego gdy maluszka boli brzuszek, trzymajcie go blisko swojego brzucha, na przykład nosząc w chuście. Drugą mocą, którą warto uzupełniać przytulanie są buziaki! Soczysty całus od mamy jest jak promyk słońca i natychmiastowy lek przeciwbólowy. Dobrze więc, że mamy w zanadrzu niezliczoną ilość buziaków ;)

Tak więc drogie mamy – jesteśmy super kobietami, które mają w sobie cały arsenał przydatnych mocy. A nie wymieniłyśmy wszystkich! Spójrzcie na siebie i bądźcie dumne. Jesteśmy niezwykłym zjawiskiem ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl