SPRAWDŹ NASZE OKAZJE

Luks Mama

Przedstawiamy Wam limitowaną ekologiczną kolekcję Luks Mama, która powstała w trakcie spotkania dwóch Kobiet: Sylwii z Looks by Luks i Kasi, założycielki marki Cool Mama.

Kolekcja złożona z bluzek, sukienek, spódnic i ponczo z golfem uszyta jest z ekologicznych materiałów, takich jak: tencel, ekologiczna bawełna (certyfikat GOTS), wiskoza z lnem i ekologiczna wiskoza. Ekologicznej bawełny i lnu nikomu przedstawiać już nie trzeba, dlatego skupimy się przede wszystkim na dwóch materiałach.

Pierwszy z nich to Tencel, nazywany też Lyocell, który pozyskiwany jest z drewna. To nasz absolutny HIT. Materiał ten jest w 100% biodegradowalny, co oznacza, że w środowisku kompostowania rozkłada się w 6 tygodni, a przy tym praktycznie w ogóle się nie gniecie.

Nasz kolejny powód do dumy, to ekologiczna wiskoza. Aż 75% energii zasilającej przędzalnie wiskozy ekologicznej pochodzi z paneli słonecznych. Co jest też niezwykle ważne, podczas przędzenia zużywa się 0 ml wody. To oznacza 0% substancji chemicznych, niszczących środowisko i 0% emisji CO2. W porównaniu do standardów produkcji materiałów, każdy kilogram eko przędzy to oszczędność 6,77 kWh energii elektrycznej oraz 3,485 l wody.

Kolekcja będzie dostępna w przedsprzedaży od 5 listopada 2019.

Zachęcamy do przeczytania artykułu o Luks Mamie na Ładne Bebe: Modna w ciąży

Sylwia Luks w sukience z ekologicznej wiskozy. Zdjęcie Ładne Bebe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl